רעיונות לעיצוב גינות

חשיבות הגינה ועיצובה

הגינה שלנו, היא אחד הרכיבים בעלי המשמעות הרבה ביותר בבית. ראשית, הגינה היא מקום שקט ורוגע, ירוק וצבעוני, אליו ניכנס בסופו של יום לקפה או כוס יין על מנת להירגע משטף החיים ועומס העבודה המוטל עלינו, או בתחילתו של יום על מנת לאזור כוחות עם כוס הקפה, לקראת היום הקרוב. בנוסף, לגינה נתכנס למנגלים עם חברים, אירועים משפחתיים ושמחות קטנות. לכן, חשוב שהמרחב הזה, יהיה מעוצב ומטופח, בכדי שאותה סביבה אכן תתאים ליעודים השונים אותם אנחנו מקצים לגינה.

בנוסף, הגינה היא חזית הבית, כלומר התמונה הראשונית העולה לראשם של המבקרים בבית ביחס לבית ולדרים בו. גינה טופחת ומתוחזקת, מציגה לעוברים והשבים רושם ראשוני טוב ואיכותי על דיירי הבית, ולחלופין גינה מוזנחת ומלוכלכת, מצביעה על דיירים רשלניים מעט, כאלה שאולי לא ניתן לסמוך עליהם או לעשות איתם עסקים. לכן, גם כאן עולה חשיבות רבה בטיפוח הגינה שלנו.

ישנם אינספור דרכים לעיצוב הגינה, וחברות עיצוב הגינה יוכלו לעשות זאת מולכם בצורה טובה ומדויקת. אחת החברות המובילות בתחום זה, של עיצובי הגינות, היא חברת "פרונט-יארד", עמה תוכלו להתייעץ לפני ובמהלך עיצוב הגינה שלכם. ננסה גם אנחנו, להציג בפניכם מספר רעיונות מעניינים ומקוריים לעיצוב הגינה, על מנת לתת לכם חומר למחשבה ראשוני, אתו תוכלו לגשת לחבורת העיצוב, או לנסות לעצב את הגינה בעצמכם באמצעות האביזרים אותם תרכשו בחנויות הגינה השונות.

רעיונות לעיצוב

דשא

אחת הצורות הנוחות ביותר לעיצוב גינה, היא גינה בעלת מרחב נקי יחסית, המכוסה בדשא סינטטי או אמתי. לדשא הסינטטי ישנם מגוון יתרונות, שכן הוא לא דורש תחזוקה שוטפת של השקיה, הוא ירוק עד, והוא לא מושך אליו מזיקים וחרקים שמתרבים בדשא טבעי. עיצוב של גינה בצורה זו, ייעשה בדרך כלל על ידי תכנון של מידות הדשא, ולאחר מכן יהיה עליכם לבחור מספר אלמנטים נוספים, כגון עצים, עציצים, צמחייה ופסלים, אותם מומלץ להניח בקצוות הגינה או במקומות בודדים במרכז הגינה, על מנת להדגיש את מרכזיותו של הדשא בגינה.

בנוסף, תכננו פינת ישיבה יפה, לצלו של עץ או תחת פרגולה קטנה, כאשר הישיבה תהיה כלפי פנים הגינה, כך תוכלו בעת ההרגעות והישיבה בפינת הישיבה ליהנות מהמרחב הירוק אותו יצרתם בגינה שלכם.

גינה יפנית

הגינות היפניות, הן גינות בעלות מאפיינים ייחודיים של צמחייה, אבנים ופסלים, היוצרים שילוב מרגיע וייחודי, בו חשים מיד בעת כניסה לגינה מסוג זה. על מנת לעצב גינה בסגנון כזה, יהיה עליכם להקצות מקומות מיוחדים לחלוקי נחל בצבעים שונים, אותם תקנו במקומות המיועדים לכך. לאחר מכן, בחרו את סוגי הצמחייה והפרחים אותם תרצו לגדל בגינה היפנית שלכם. הפרחים והצמחים צריכים להיות בעלי צבע וגוון עדין, ועליהם לגדול בצורה מדויקת במקומות המיועדים לכך, בין השבילים אותם תיצרו בגינה. על מנת להשלים את צורתה של גינה יפה כזו, ניתן להוסיף בריכת דגים במרכז הגינה, עם פסלים בצדי הבריכה. הבריכה צריכה להיעשות מאבנים לבנות וחלקות, ללא עיטורים והעמסת אובייקטים. כך, תיצרו לעצמכם גינה יפנית מושלמת. חשוב לציין כי גינות כאלו זוקקות השקעה וטיפוח רב, אותם יהיה עליכם לקחת בחשבון קודם הבחירה בגינה מעין זו..

גינה בנושא מסוים

למקוריים ביותר, בעלי הדמיון והמעוף, קיימת אפשרות לעצב גינה סביב נושא מסוים. עיצוב זה זוקק חשיבה רבה ותכנון לפרטים. לאחר שבחרתם נושא אותו תשקף הגינה שלכם, יהיה כעליכם להוסיף אובייקטים שונים לגינה, בצורות ובמיקומים שונים, שימחישו, יחזקו ידגישו את הרעיון אותו הגינה מציגה.

לדוגמה, ניתן ליצור גינה בסגנון טרופי, על ידי קנייה של צמחים טרופיים, עיצוב העציצים והצחים בצורת ג'ונגל טרופי, הוספת פסלי חיות שמסתובבות בדרך כלל ביער גשם טרופי, ואף להוסיף רמקולים חבויים במקומות שונים בגינה, שבעת הצורך ינגנו נעימה שקטה המתאימה לאווירה אותה יוצרת הגינה. במידה ובחרתם בצורת עיצוב זו, חשוב לבדוק כי הצמחים בהם בחרתם תואמים למזג האוויר באזור בו אתם גרים, ושביכולתכם לתחזק את הגינה בצורה טובה לאורך השנה.

לסיכום

הצגנו מספר רעיונות לעיצוב הגינה, שיישומם יהפוך את הגינה שלכם לגן עדן פרטי קטן, רק שלכם.

יצירת קשר מהירה