עיצוב והקמת גינות

אתם מעוניינים לעצב את הגינה שלכם? או שאין לכם גינה בכלל ואתם צריכים להקים אחת מאפס?
אספנו במיוחד בשבילכם את כל הפרטים הדרושים לכם כדי שתוכלו לעצב את הגינה או להקים לכם אחת שתגרום לכל השכנים להגיד שהדשא של השכן (אתם) ירוק יותר.

אם הגעתם לכאן, סביר להניח שאתם מחפשים מידע על סוגים שונים של גינות. דעו לכם כי עד לפני כמה שנים, גינות של בניינים או של בתים פרטיים ומשרדים היו נראות אותו הדבר. העיצובים היו די זהים. פרט למקומות יוקרתיים שלעיתים היו מעוצבים על ידי מעצבי גינות שמכירים את התחום היטב ובקיאים בו מבחינה עולמית. גם אתם יכולים להיות בקיאים בתחום מבחינה כלל עולמית, פרונט יארד על רמה זו לא מילה גסה.

להלן סוגים שונים של עיצוב גינות שאספנו עבורכם ואתם יכולים לקחת מהם השראה לעיצוב הגינה הקיימת או להקמת גינה חדשה מאפס:

  1. גינות מעוצבות יוקרתיות

אלו גינות שבדרך כלל נראות בבתים פרטיים או בכניסה למשרדים יוקרתיים. אנשים רבים רוצים שהכניסה לבית או למשרד שלהם תראה על רמה. לכן, הם משקיעים ממיטב כספם כדי להראות לכולם שזהו מקום על רמה.
בעיצוב גינה יוקרתי יש בדרך כלל דגש על דשא ירוק ומטופח היטב. דשא כשהוא ירוק ובריא מעביר מסר לצופה בו כי מדובר בדשא שעובר השקיה יומיומית (היום המים הם מצרך יקר).
בנוסף, לצד הדשא יש לרוב צמחים צבעוניים או גדר מעוצבת שעליה משתרך צמח מטפס כלשהו.
המטרה בעיצוב של הצמחים או הצמח המטפס היא להעביר מראה מלכותי ויוקרתי עדין מאוד שאינו מעמיס על עין הצופה מהצד.

  • גינה יפנית

רק המחשבה על גינה יפנית גורמת לנו לרוגע ולהתבוננות פנימית. מדובר בגינה נעימה שיש בה הרמוניה בין הצמחים והדוממים שבה. הגינה כוללת בדרך כלל צמחים ירוקים כהים ובריכה קטנה. העיצוב שלה משולב בעץ ובגוונים של שחור ולבן. הגינה היפנית מעוצבת בדרך כלל עם שביל שעובר בין כל המראות הללו. אם אתם נמצאים בתחום של עיצוב גינות והקמת גינות אתם בטח מכירים את הגינה הזו ויודעים שהיא מותאמת לאנשים מאוד מסוימים שמחפשים מקום רגוע ושליו לשבת בו בסוף יום עבודה ארוך.

  • גינה אקולוגית

גינה אקולוגית היא כזו שבנויה באופן ידידותי לסביבה (גם החומרים שממנה הגינה בנויה הם בעלי מאפיין זה).
הגינות האקולוגיות הן בדרך כלל חסכוניות במים והן מתוחזקות באמצעות אמצעים טכנולוגיים מתקדמים שמאפשרים צמצום מרבי של פגיעה בסביבה.
אם אתם חושבים להקים גינה שכזו, דעו שאתם צריכים להכין מראש תקציב גבוהה אבל מדובר בעניין שמשתלם בסופו של דבר מכיוון שאתם עוזרים לשמור על כדור הארץ. אתם חוסכים במים ובפסולת מיותרת.

  • גינה ים תיכונית

יש מי שסבורים שגינה מסוג זה היא יבשה וחסרת חיים, אך הדבר אינו נכון. מומחים בתחום עיצוב גינות והקמת גינות טוענים שזו גינה המתאימה ביותר להקמה בארץ מהסיבה הפשוטה, שהארץ שלנו לא בורכה בשפע של מים. עיצוב גינה ים תיכונית מאפשרת חסכון במים לעומת רוב הגינות האחרות, שזהו יתרון משמעותי.
אפשר לבנות בגינה זו שבילים מאבנים מקומיות ולשתול צמחי תבלין (נענע, בזיליקום וכו').
האפשרויות בעיצוב והקמה של גינה כזו הן בלתי נגמרות.

  • גינה טרופית

בשונה מהגינה שתיארנו קודם לכן, זו גינה שצורכת הרבה מים. יש לה מראה אקזוטי ופראי, היא בעלת צבעים עזים ויש לה מרקם גס. היא גורמת לאוויר קרירה ומוצלת (יתרון בימי הקיץ החמים של ישראל).
יש בה צמחיה בגבהים שונים. צמחיה גבוהה כמו ציפור גן עדן ודקלים, צמחיה בינונית כמו אוזן פיל ואחרים וצמחיה נמוכה שכוללת שרך ושיחים אחרים.
השילוב בין שלושת אלו מאפשר לגינה להיראות כמו ג'ונגל. אם אתם רוצים לשדרג את הגינה הזו, אתם יכולים גם להוסיף מפל או בריכה קטנה.

חשוב מאוד לדעת כי כל סוגי הגינות שצוינו לעיל דורשות תנאי אקלים שונים וטיפול שונה.
כך שאם החלטתם שאתם מעוניינים לעצב גינה או להקים אחת, כדאי שתבחרו את אחת מהאפשרויות שציינו לעיל ותבדקו לעומק מה דרוש מכם כדי לעצב או להקים אותה מאפס.

יצירת קשר מהירה