עיצוב גינות פרטיות

חשיבות הגינה ועיצובה

ביתנו הפרטי, הוא המקום אליו אנחנו חוזרים בכל יום מותשים מעט מהעבודה, מעיפים בו מבט על מנת לצרוב אותו בזיכרוננו קודם פרידה ארוכה מהמשפחה, ובאופן כללי הבית מהווה מעין מקום בטוח וחמים, שמחכה ומזמין אותנו אליו תמיד.

לחלק מן הבתים הפרטיים, קיימת גינה פרטית לצד הבית, בחזיתו או מאחוריו. גינה זו, מהווה אף היא מקום פרטי רגוע ושקט, אליו ניתן להיכנס עם כוס יין ולהתרווח על ספת הגינה או על כיסא הנדנדה, להביט בעציצים ובעצים המקפים אותנו, ולנשום מעט אוויר צח ונקי.

בנוסף, הגינה משמשת מין תפאורה קדמית לבית, כלומר, כל האורחים שמגיעים לבקר אותנו, עוד קודם הכניסה לבית, נפגשים בגינה הפרטית שלנו, וממנה מקבלים מעט רושם ראשוני אודות הדרים בבית. אם הגינה מסודרת, מטופחת ומעוצבת, ברור כי היחס והרושם אותו מקבלים אותם אורחים, הוא חיובי הרבה יותר ממקרה בו ייתקלו בגינה מוזנחת ומלאת לכלוך ועשבים שוטים.

לכן, לעיצוב הגינה וטיפוחה יש חשיבות עליונה, ומומלץ מאוד להשקיע בתכנון הגינה ובתחזוקה השוטפת שלה מאמצים רבים.

אך כיצד ניגשים לעיצוב הגינה? מהם השלבים והקריטריונים השונים אותם יש לקחת בחשבון כאשר אנחנו מתחילים להשקיע בגינה הפרטית שלנו? נפרט כעת בפניכם בהרחבה אודות עיצוב הגינה בשלבים בהירים ופשוטים.

שלבי העיצוב

סקירת הגינה

בשלב הראשוני, סרקו את הגינה שלכם, בדקו את הנתונים שלה, והסיקו את המסקנות הנדרשות לעיצוב הגינה. במידה והגינה שלכם גדולה ובעלת ממדים, תוכלו לשלב בה כמה אלמנטים כמו גינת ירק, פינת ישיבה, משטח דשא מרווח ועצי פרי. אך במידה ומידותיה של הגינה שלכם קטנות יחסית, מומלץ לא להעמיס באלמנטים ובסגנונות עיצוב שונים, אלא להתמקד במספר רעיונות עיצוב מרכזיים.

פינות ישיבה

פינת הישיבה, היא רכיב מרכזי בגינה הפרטי. על מנת לעצב פינת ישיבה מתאימה, יהיה עליכם בשלב הראשון לחשוב על מיקום נח לפינת הישיבה. לדוגמה, תחת צלם של עצי הגינה, בפינה השקטה והרחוקה יותר מהרחוב ההומה והצופים הסקרנים, או לחלופין במקום בו הנוף נראה בצורה הטובה ביותר לעיניי היושבים בפינת הישיבה.

לאחר מכן, עברו באתרי האינטרנט ובחנויות הגינה השונות, ובחרו את מידותיה של פינת הישיבה שלכם, כמה ספסלים ומושבים יהיו בפינת הישיבה שלכם ומהם הצבעים והסגנון של פינת הישיבה אותה תציבו בגינה שלכם. כאן, יהיה עליכם לקחת בחשבון את מידת החשיפה של רהיטי הגינה לשמש, גשם ושאר המשקעים העונתיים אליהם חשופה הגינה הפרטית שלכם, ובהתאם לכך יהיה עליכם לקנות רהיטים בעלי עמידות גבוהה יחסית או פחות לפגעי מזג האוויר.

צמחיית הגינה

רכיב מרכזי נוסף שקיים כמעט בכל גינה, הוא הצמחייה. כאן, נסו לחשוב לאיזה סוג של גינה אתם יותר מתחברים. כזו העמוסה בעציצים וצמחי נוי, אותם יש להציב ולסדר בצורה מתאימה ומדויקת. לחלופין, תוכלו לעצב את הגינה שלכם בצורה יותר פשוטה, עם דשא אמתי או סינטטי שיצפה חלק ניכר מהגינה, ורק בקצוות הגינה ובמקומות אחדים בה תוסיפו עצים ועציצים.

בקניית הצמחייה לגינה, מומלץ לקחת בחשבון האם יש לכם זמן מספיק להשקיע בטיפול ובטיפוח של הצמחים השונים, ובמידה ואין לכם זמן רב, נסו לקנות בהמלצת המוכרים במשתלה צמחים שנזקקים פחות לטיפוח והשקיה מתמידים.

פסלים ואובייקטים

נוסף על הצמחייה שתוסיפו כרצונכם בגינה, תוכלו לעצב ולקשט את פנים הגינה בעזרת מגוון אביזרים. אנשים רבים מוסיפים פסלי נוי בצורות, צבעים וגדלים שונים בגינה, ואף מנסים לקשר את הפסלים לשאר העיצוב של הגינה. לדוגמה, הוספת פסל של פיל או קרנף לגינה אותה עיצבנו בסגנון סוואנה אפריקאית, או הוספת פסל של חסידה ליד בריכת דגי נוי.

תחזוקה שוטפת ורעיונות

נוסף על העיצוב שלכם, מומלץ לשכור את שירותיהן של חברות לעיצוב גינות נוי, שירכזו עבורכם את האביזרים השונים לעיצוב הגינה, ואף יתנו לכם מגוון רעיונות מוצלחים, שכבר יושמו בהצלחה בעת עיצוב גינות נוי אחרות. אחת מחברות העיצוב המומלצות ביותר לשם מטרה זו, היא חברת "פרונט-יארד", חברה בעלת מוניטין וניסיון רב בעיצוב גינות, במחירים הוגנים ונוחים לכל כיס, חברה מקצועית ואמינה.

לסיכום

עקבו אחרי האמור לעיל, וצרו לעצמכם גינה פרטית יפה ומטופחת, בקלות, מהירות ויעילות.

יצירת קשר מהירה