טיפים של זהב להקמת גינות ועיצוב חצר פרטית

בתקופת 2020-2021, אנשים רבים מצאו עצמם מתחברים לתחום הגינון והקמת החצרות הפרטיות, אולי בגלל הנגיף הידוע והזמן הפנוי שלאנשים פתאום היה. בין אם בגלל סיבה כזו או אחרת, אנשים אוהבים להתעורר בבוקר, לראות גינה מטופחת ולשבת עם כוס קפה של תחילת יום. ובכדי להפוך את הגינה ללא פחות ממהממת, ריכזנו עבורכם כאן טיפים חשובים.

מעוניינים להפוך את הגינה שלכם לגינה המטופחת ביותר בשכונה? רוצים להתעורר בבוקר ולהריח צמחייה ופרחים? כך או כך, גם אתם כמו אחרים כנראה מבינים את החשיבות שבצמחייה מטופחת, גינה פרטית שכולה עיצוב מ-א' ועד ת'. הגינה המטופחת היא חשובה, מכיוון שיש לכך השלכות ממש על הנפש של האדם. להתעורר למחזה של גינה מטופחת, זה משהו שאנשים חולמים עליו, ולא בכדי. אז אם כך, בואו נתחיל עם הטיפ הראשון שלנו – דקורציה.

דקורציה לגינות פרטיות – מה חשוב לדעת?

בין אם אתם צריכים גנן בבאר שבע או בעפולה, במרכז או בצפון, המטרה היא תמיד טיפוח הגינה. כל חברת הקמת גינות בדרום תגיד לכם שדקורציה היא די הכרחית. אם אתם מעוניינים להגיע למראה של גינה מטופחת ומעוצבת, ניתן למשל לרכוש פסלונים לגינה. פסלים לגינה לא חייבים להיות גדולים במיוחד, אפשר גם לרכוש פסלים לגינות קטנות, פסלוני גינה וכו'.

בין סוגי הדקורציה בגינה, תוכלו למצוא גם פריטים דקורטיביים עשויים מעץ. למשל, גדרות עץ שניתן להתקין בגינה, או אפילו סתם להניח אותן כשהן נשענות על הקיר. גדר העץ, תוך מינימום מאמץ, הופכת לגדר חיה כאשר אתם משלבים עליה צמחיה מטפסת. אם אין לכם סובלנות להמתין עד שהצמחייה תהיה מספיק מפותחת כדי להשתלב על גדר העץ, אפשר לרכוש צמחיה מטפסת בוגרת עם זרועות ארוכות.

מציאת גנן מתאים לסוג הגינה

בעוד שקיימים גננים בבאר שבע שמתמחים בגיזום שיחים, תוכלו למצוא גם גנן בבאר שבע שמתמחה בהקמה ועיצוב של גינות. כמו כן, כשם שיש חברת הקמת גינות בדרום יש גם חברת שיקום גינות. אם כך, אנחנו בעצם מבינים שצריך למצוא את הגננים המדויקים ביותר לצרכים שלכם. או ליתר דיוק, לצרכים של הגינה שלכם.

לפני שאתם שוכרים את שירותי הגנן, יהיה כדאי לבדוק באילו סוגי גינון אותו איש מקצוע מתמחה. אם אפשר, תבקשו אפילו להתרשם מתיק העבודות של הגנן בכדי להבין את סגנון הגינון שלו. אם אתם צריכים למשל כריתת עצים, תצטרכו גנן שמתמחה בכך ושיש לו רישיון לבצע פעולות אלו. שימו לב, לא לכל אדם מותר לכרות עצים, רק לכורתים מוסמכים ובאישור קק"ל.  

התאמת צמחייה לגינה, מערכות השקיה ותאורה

זה לא סוד שכל צמחייה מצריכה תנאי גידול שונים, מזג אוויר שונה וגינון ספציפי. אם אתם מעוניינים להשקיע מינימום מאמצים בגינה עד כמה שניתן, אפשר לשתול צמחים רב עונתיים. כל גנן בבאר שבע ובכל אזור בארץ, יגיד לכם שאלו הצמחים הקלים ביותר לטיפול בד"כ.

בין אם תתאימו צמחים מסוגים כאלו או אחרים, יהיה חשוב לתת דגש נכון על התאורה ומערכות ההשקיה, שרצוי שיהיו אוטומטיות. אם תשכרו את השירות של חברת הקמת גינות בדרום הארץ, היא תוכל לייעץ לכם בנוגע לסוגי מערכות ההשקיה המתאימות לגינתכם. ודבר אחרון, נסו להפוך את התאורה של הגינה לחלק בלתי נפרד מהעיצוב שלה. אפשר למשל לשתול גופי תאורה באדמה, מה שיעזור להגיע לנראות באמת מקסימה של הגינה שלכם.

יצירת קשר מהירה