הדברה בגינה

ישנו הבדל משמעותי בין הדברת ממ"ד לבין הדברת גינה פרטית או ציבורית. ההבדל מתבטא בחומרי ההדברה, בהיקף העבודה של המדבירים, בשיטות ההדברה, בצורך של המדביר לעיתים לחזור על העבודה ועוד. בואו נדבר על כל מה שבין הדברת גינות להדברת חדרי ממ"ד.

אתם מתעוררים בבוקר, מוזגים את כוס הקפה שלכם וניגשים לגינה כדי להתחיל את היום כמו שצריך. אבל לפתע אתם מגלים בורות באדמה, אולי קן של צרעות בשיחים, אולי נחש שמתרוצץ בגינה ואולי גם עכברים.  כך או כך, המטרד הזה חייב להיפסק. כמו כן, אותו מטרד עשוי להתקיים ולהתרחש גם בחדרי ממ"ד, אם כי על ידי מזיקים מסוגים קצת שונים. נתחיל עם הדברת ממ"ד, הדברת גינות והמזיקים שניתן למצוא בכל אחד מהלוקיישנים האלו. בין אם אתם צריכים הדברה בכפר סבא או בת"א, בר"ג או גבעתיים, השורות הבאות עבורכם.

מזיקים שאפשר למצוא בממ"ד

המזיקים שאפשר למצוא בממ"ד הם מזיקים שונים מאשר אלו שאפשר למצוא בגינה פרטית. בממ"דים בדרך כלל אפשר למצוא יתושים, זבובים, לעיתים עכברים, אולי גם נחשים אם הממ"ד בדרום הארץ או בעמק חפר. יחד עם זאת, ממ"ד עשוי למשוך גם מזיקים כמו תיקנים, נמלים, מרבה רגליים, נדלים בדרום הארץ וכדומה. אם נתקלתם באלו, עדיף להסתייע בשירותי הדברה בכפר סבא או בעיר שבה אתם מתגוררים.

בסופו של דבר, חלק מהמזיקים האלו עשויים להיות מסוכנים לבני אדם, גם אם זה ברמת הנשיכה ותו לא. אם כך, תמתינו לשירות מדביר מוסמך ותנו לו לעשות את העבודה שלו. וזה מקבל תוקף כפול אם חלילה נתקלתם בנחש. המתינו ללוכד מוסמך והתרחקו מהמקום בו הנחש התגלה.

מזיקים שאפשר למצוא בגינה פרטית וציבורית

כל חברת הדברה בכפר סבא ובכל עיר תגיד לכם את הדבר הבא – התמודדות עם מזיקים בגינות היא מורכבת יותר. ברוב המקרים, יהיה צורך להשתמש גם בשיטות ריסוס וגם באמצעות פיזור קוביות רעל בגינה (קוביות ג'ל).

המזיקים שנפוצים בגנות הם מזיקים כמו חפרפרות וחולד, לטאות ונחשים, עקרבים ומרבה רגליים, נדלים, עכבישים, פרווניות (סוג של טרנטולה), עכברים, חולדות ועוד. אם נתקלתם במזיקים בגינה שלכם, כמובן שיהיה חשוב להמתין למדביר המוסמך.

שיטות הדברה בממ"ד לעומת שיטות הדברת גינה פרטית וציבורית

קודם כל, הכי חשוב לציין שגינות ציבוריות מצריכות הדברה מאוד ספציפית. אסור לפזר בקלות הדעת קוביות רעל בגינה ציבורית, מאחר שילדים עלולים איכשהו להגיע לחומרים ולהכניס את חומרי ההדברה לפה שלהם. לרוב, גינות ציבוריות יצריכו ריסוס אשר עליו מודיעים מראש באמצעות מודעות בשכונה (האזור המרוסס).

ממ"ד לעומת גינות, בדרך כלל לא יצריך ריסוס. לרוב, יהיה אפשרי לפזר קוביות רעל בממ"ד ולהנות מהדברה סמויה מן העין. כמו כן, לא יהיה צורך לאוורר את הממ"ד לאחר איסוף הקוביות. כדי לדעת איזו שיטת הדברה הכי מתאימה לממ"ד או לגינה שלכם, פנו לחברת ההדברות. בין אם אתם צריכים הדברה בכפר סבא או בכל אסור אחר בארץ, חברת ההדברה תספק לכם הצעת מחיר מדויקת. לאחר קבלתה, פנו לחברת הדברות נוספת ותשוו בין ההצעות. כך פועלים צרכנים חכמים בימינו הדיגיטליים.

יצירת קשר מהירה